Themes - Twenty Seventeen - en to es_AR translation catalogue (91 entries)

note: Description of the theme
en: Twenty Seventeen brings your site to life with header video and immersive featured images. With a focus on business sites, it features multiple sections on the front page as well as widgets, navigation and social menus, a logo, and more. Personalize its asymmetrical grid with a custom color scheme and showcase your multimedia content with post formats. Our default theme for 2017 works great in many languages, for any abilities, and on any device.
es_AR: Twenty Seventeen le da vida a tu sitio con un video en el encabezado e imágenes destacadas atrapantes. Con un enfoque en los sitios de negocios, te da la posiblidad de presentar varias secciones en la página principal. También tiene widgets, un menú para la navegación principal, un menú social, un logotipo y mucho más. Personalizá su diseño asimétrico con la gama de colores que elijas y exponé tu contenido multimedia con los distintos formatos de publicaciones. Nuestro tema propio de 2017 funciona de manera espectacular en muchos idiomas, para cualquier talento y en todos los dispositivos.

en: Contact us
es_AR: Contactá con nosotros

en: We are proud to serve outstanding clients.
es_AR: Estamos orgullosos de servir a clientes sobresalientes.

en: Contact Us
es_AR: Contactá con nosotros

en: Video Production
es_AR: Producción de video

en: Marketing &amp; SEO
es_AR: Marketing y SEO

en: Content Strategy
es_AR: Estrategia de contenido

en: Web Development
es_AR: Desarrollo web

en: Services
es_AR: Servicios

en: Strategy
es_AR: Estrategia

en: Direct Light
es_AR: Luz directa

en: Design
es_AR: Diseño

en: Images with Link
es_AR: Imágenes con enlace

en: Need a website? We&#39;ve got you covered. Our design team will create a stunning design to transform your brand.
es_AR: ¿Necesitás una web? Nosotros te tenemos cubierto. Nuestro equipo de diseño creará un diseño impresionante para transformar tu marca.

en: Web Design
es_AR: Diseño web

en: White border
es_AR: Borde blanco

en: See Case Study
es_AR: Ver casos de estudio

en: Communicate your purpose and goals with a beautiful logo that encapsulates your business.
es_AR: Comunicá tu propósito y objetivos con un bonito logo que encapsula tu negocio.

en: Branding
es_AR: Marca

en: Black Stripes
es_AR: Bandas negras

en: Images with Text and Link
es_AR: Imágenes con texto y enlace

en: Our Services
es_AR: Nuestros servicios

en: Attract Leads with Marketing Campaigns that Work
es_AR: Atraer clientes potenciales con campañas de marketing que funcionan

en: Large Heading with Button
es_AR: Encabezado grande con botón

en: Footer
es_AR: Pie de página

en: Add widgets here to appear in your sidebar on blog posts and archive pages.
es_AR: Agregá widgets acá para que se vean en la barra lateral de las entradas del sitio y en las páginas de archivo.

en: Blog Sidebar
es_AR: Barra lateral del sitio

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Scroll down to content
es_AR: Bajá para ver el contenido

[ctx: Theme starter content]
en: Coffee
es_AR: Café

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Pause background video
es_AR: Pausá el video de fondo.

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Play background video
es_AR: Reproducí el video de fondo

note: translators: %s: The section ID.
en: Front Page Section %s Placeholder
es_AR: Marcador de posición de la sección %s de la página de inicio

en: When the two-column layout is assigned, the page title is in one column and content is in the other.
es_AR: Cuando se elige el layout de dos columnas, el título de la página está en una columna y el contenido en la otra.

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Next Post
es_AR: Siguiente entrada

en: Posts
es_AR: Entradas

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Tags
es_AR: Etiquetas

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Categories
es_AR: Categorías

note: translators: %s: Post date.
en: <span class="screen-reader-text">Posted on</span> %s
es_AR: <span class="screen-reader-text">Publicado el</span> %s

note: translators: %s: Post author.
en: by %s
es_AR: por %s

en: Please define an SVG icon filename.
es_AR: Por favor, definí el nombre de archivo de un icono SVG.

en: Please define default parameters in the form of an array.
es_AR: Por favor, definí los parámetros predeterminados por medio de un array (¿una lista?).

en: Select pages to feature in each area from the dropdowns. Add an image to a section by setting a featured image in the page editor. Empty sections will not be displayed.
es_AR: Elegí la página que querés que aparezca en cada área con la ayuda del menú. Para poner una imagen en cada sección, ponele una imagen destacada a cada página en el editor de la página. Las secciones vacías no se van a ver.

note: translators: %d: The front page section number.
en: Front Page Section %d Content
es_AR: Contenido de la sección %d de la página de inicio

en: Two Column
es_AR: Dos columnas

en: One Column
es_AR: Una columna

en: Page Layout
es_AR: Diseño de la página

en: Theme Options
es_AR: Opciones del tema

en: Custom
es_AR: Personalizable

en: Light
es_AR: Claro

en: Color Scheme
es_AR: Paleta de colores

en: Default Header Image
es_AR: Imagen predeterminada de la cabecera

en: Footer 2
es_AR: Pie de página 2

en: Add widgets here to appear in your footer.
es_AR: Agregá widgets acá para que aparezcan en el pie de página

en: Footer 1
es_AR: Pie de página 1

[ctx: Libre Franklin font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported by Libre Franklin, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
es_AR: activo

en: Top Menu
es_AR: Menú superior

en: Reply
es_AR: Contestá

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
es_AR: Parece que no encontramos lo que estás buscando. Intentá con una búsqueda.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
es_AR: Lo siento, pero no encaja nada con los términos de la búsqueda. Intentalo de nuevo con algunas palabras clave diferentes.

note: translators: %s: Post editor URL.
en: Ready to publish your first post? <a href="%s">Get started here</a>.
es_AR: ¿Listo para publicar tu primera entrada? <a href="%s">Empezá acá</a>.

en: Nothing Found
es_AR: No se encontró nada

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Previous Post
es_AR: Entrada anterior

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Previous
es_AR: Anterior

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Next
es_AR: Siguiente

[ctx: submit button]
note: translators: Hidden accessibility text.
en: Search
es_AR: Buscar

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
es_AR: Buscar &hellip;

[ctx: label]
note: translators: Hidden accessibility text.
en: Search for:
es_AR: Buscar por:

note: translators: Search query.
en: Search Results for: %s
es_AR: Resultados de la búsqueda: %s

note: translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
es_AR: Seguí leyendo<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

en: Dark
es_AR: Oscuro

note: translators: %s: The current WordPress version.
en: Twenty Seventeen requires at least WordPress version 4.7. You are running version %s. Please upgrade and try again.
es_AR: Twenty Seventeen requiere al menos la versión 4.7 de WordPress. Estás usando la versión %s. Por favor, actualizá tu versión de WordPress y probá de nuevo.

note: translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Edit<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
es_AR: Editar<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

en: Pages:
es_AR: Páginas:

en: Menu
es_AR: Menú

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Skip to content
es_AR: Ir al contenido

en: Collapse child menu
es_AR: Cerrar el submenú

en: Expand child menu
es_AR: Abrir el submenú

en: Social Links Menu
es_AR: Menú de enlaces sociales

note: translators: %s: WordPress
en: Proudly powered by %s
es_AR: Orgullosamente creado con %s

en: Footer Social Links Menu
es_AR: Menú de enlaces sociales del pié de página

en: Comments are closed.
es_AR: Los comentarios están cerrados.

[ctx: comments title]
note: translators: 1: Number of comments, 2: Post title.
en: %1$s Reply to &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s Replies to &ldquo;%2$s&rdquo;
es_AR[0]: %1$s respuesta a &ldquo;%2$s&rdquo;
es_AR[1]: %1$s respuestas a &ldquo;%2$s&rdquo;

[ctx: comments title]
note: translators: %s: Post title.
en: One Reply to &ldquo;%s&rdquo;
es_AR: Una respuesta en &ldquo;%s&rdquo;

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Page
es_AR: Página

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Next page
es_AR: Página siguiente

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Previous page
es_AR: Página anterior

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
es_AR: Parece que no hay nada en esa ubicación. ¿Querés probar con una búsqueda?

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
es_AR: ¡Ups! No se encuentra esa página.

note: Author of the theme
en: the WordPress team
es_AR: el equipo WordPress

note: Theme URI of the theme
en: https://wordpress.org/themes/twentyseventeen/
es_AR: https://es-ar.wordpress.org/themes/twentyseventeen/

note: Author URI of the theme
en: https://wordpress.org/
es_AR: https://es-ar.wordpress.org/
